Радыётрансьляцыйная сетка Маладзечна

Обсуждение вопросов, связанных с городской телефонной связью.
Андрусь

Re: Радыётрансьляцыйная сетка Маладзечна

Сообщение Андрусь » 01 мар 2011, 16:16

Але добрая рэч- дапрацоўка галасьніка,і.. нібы падмянілі.. :) Адна справа,калі ставіш іншы,і цікавей дапрацаваны "родны". Дарэчы,такім чынам выратаваў галасьнік супергетэрадзіна "VEF-206". Гук быў шарпаты,нібы штосьці на дыфузоры скача..,пасьля прапіткі - усё зьнікла,і гук абагаціўся! У старых прымачах часта бывае "шарпаценне" гуку падчас рэгулявання патэнцыёмэтра..,- 1 кропля той жа алівы ў вантробы патэнцыёмэтра,і,- цалкам новы... Аналягічная сытуацыя зь пераключальнікамі дыяпазонаў "RIGA-104".(А майстэрня не бралася за тое,казалі,што такіх запчасткаў няма,і трэба выкідаць.. :))))

Андрусь

Сообщение Андрусь » 01 мар 2011, 17:20

У Маладзечне яшчэ прадаюцца рэпрадуктары ў крамах? Якія мадэлі? Нядаўна мой знаёмы папрасіў мяне зрабіць яму аўтаномную радыёкропку,але з выкарыстоўваннем маючых у кватэры рэпрадуктараў! Той знаёмы напісаў заяву ў радыёсетку з мэтай адмовіцца ад паслугі,а тым часам я адлучыў драты кватэры ад лініі радыё. За аўтаномны трансьляльнік узяты прымач з "УКХ" дыяпазонам,на выхад якога падлучаны падвышаючы трансфарматар,(каб дабягала да 30В),і атрыманы сыгнал злучыў з кватэрнай лініяй... Гук з рэпрадуктараў стаў больш якасны,выразны,і чысты. Тым часам,прыйшоў тэхнік па адлучэнні радыёкропкі,корпаўся ў пад'ездным шчытку,і завяршыўшы працу,зазірнуў у кватэру,каб атрымаць справаздаўчы подпіс за выкананую працу... Трэба было бачыць таго тэхніка,калі выраз твару спыніўся на працуючым рэпрадуктары @-) ,а той знаёмы яму:-"Ну,усё! Зрабілі? І добра! Цяпер у мяне няма часу,усё! Дапабачэння!" Тэхнік выйшаў,але,бедны,недзе некалькі разоў пераправяраў сваю працу.. :D ,а раптам нейкую пэнсыянерку адлучыў,а яны зьвяглівыя бываюць.. ~x(

SVG

Сообщение SVG » 01 мар 2011, 17:29

Переключатель диапазонов я б маслом не стал.. Не то масло. На крайняк приборным невысыхающим. Потенциометр - разбирать и чуток вазелином техническим...

Андрусь

Сообщение Андрусь » 02 мар 2011, 12:00

У кожных правілах ёсць выключэнні... Калі 6 гадоў,пасьля змазкі алівай..,усё працуе..- цалкам дазваляльна! Паспрабуйце разабраць тыя выключальнікі..,каб іх потым змазаць густым тэх.вазелінам - гэта экстрым! Тое,што зрабіў я,мне заняло 4-5 хвілінаў (бяз разборкі,нават,самаго апарата),і столькі гадоў працуе! Толькі змазка павінна быць з розумам,(па 1 кроплі шпрыцам). Дарэчы,аб такім варыянце мне было падказана кіраўніком тэлецэнтру,які "ажывіў" усе старыя апараты! :ympeace:

Андрусь

Сообщение Андрусь » 04 мар 2011, 21:00

Вітанні! Ці існуе "абедзены" перапынак на радыёсетцы ад 14:00 да 15:00?

SVG

Сообщение SVG » 04 мар 2011, 21:15

Андрусь писал(а):Ці існуе "абедзены" перапынак на радыёсетцы ад 14:00 да 15:00?
Да

Андрусь

Сообщение Андрусь » 05 мар 2011, 20:59

Цікава,знаёмыя,з Магілеву,выкарыстоўвалі гадзінны перапынак для трансьляцыі музыкі. Падлучалі на выхад магнітафона шнур,другім канцом у радыёкропку. Мм,як далёка можа пайсці чыгнал,калі "трансьляваць" яго такім чынам,цікава. :) Памятаецца,за савецкім часам,яшчэ,мужык маёй настаўніцы,са школы,падлучаў,у вёсцы,"Голос Америки" такім чынам. :) То,казаў,успалашылася ўсё раённае КДБ,- чуваць было па ўсёй вёсцы..,а,мо,і далей.. :))

Андрусь

Сообщение Андрусь » 08 мар 2011, 22:12

Якія рэпрадыктары ёсць у продажы? Па якім кошце? Можа апэратар радыёсеткі прапаноўвае рэпрадуктары пры падпісанні дамовы на ўстаноўку?

Андрусь

Сообщение Андрусь » 10 мар 2011, 16:27

Вітанні! Якія тэхнічныя характэрыстыкі праваднога вяшчання ў Маладзечне цяпер? Мне сказаў знаёмы,што гук вельмі папсаваўся,стаў бястэмбравы зусім,але абанплата павалічваецца! Памятаю,раней,калі я жыў у Маладзечне,якасьць праваднога вяшчання была даволі высокай!

Андрусь

Сообщение Андрусь » 12 мар 2011, 22:27

:(( АУУУУУУ!!!!

C.Nuke
Контактная информация:

Сообщение C.Nuke » 12 мар 2011, 23:42

Телефон РУСА можно нагуглить.

Андрусь

Сообщение Андрусь » 13 мар 2011, 15:23

Што за тэлефон? Тэхнічныя характэрыстыкі праваднога вяшчання Маладзечна ведаюць толькі датычныя да сеткі.

ARGOOS

Сообщение ARGOOS » 13 мар 2011, 15:56

Андрусь писал(а):Тэхнічныя характэрыстыкі праваднога вяшчання Маладзечна ведаюць толькі датычныя да сеткі.

Зачем Вам это надо?
Вот Вам сайт http://www.beltelecom.by/ - там есть телефоны служб, которые ответят на Ваши вопросы.

Андрусь

Сообщение Андрусь » 13 мар 2011, 18:00

Там няма інфармацыі датычнай Маладзечна. Адна справа - агульны стандарт вяшчання..; другая - існуючая характэрыятыка трансьляцыі. Абанплата карыстальнікам павялічваецца пры пагаршэнні якасьці гучання..

Андрусь

Сообщение Андрусь » 26 апр 2011, 20:21

Які % новых карыстальнікаў радыётрансьляцыйнай сеткі,і колькі %% адмаўляецца ад праваднога радыё?

Вернуться в «Городская телефонная связь»